CO SE VLASTNĚ SKRÝVÁ POD POJMEM REFLEXOLOGIE, REFLEXNÍ TERAPIE NEBOLI VE ZKRATCE  „REFLEXKA“ ?

 

Jak nám může reflexka pomoci ?

Cílem reflexky je obnovení toku životní energie v těle člověka. Reflexologicky podporuje odstranění škodlivých látek a příliv obranných. Zmenšuje bolesti a harmonizuje činnost orgánů. Odstraňováním bloků reflexních drah ovlivňuje chod celého organismu. Během sezení se aktivují přirozené uzdravující děje, roste životní síla a rozpouštějí se i psychologické bloky.

Reflexka se osvědčila při:

Neplodnost
Stavy po úrazech
Zažívací potíže
Únavový syndrom
Bolesti zad
Migrény
Kloubní potíže
Poruchy spánku

Komu je léčba reflexky určená

Reflexka představuje účinnou pomoc při léčbě chronických i akutních onemocnění.
Je vhodná pro všechny věkové kategorie, od miminek až po seniory. Také v těhotenství je příjemné a zároveň velmi přínosné praktikovat reflexku.
Jedinou výjimkou, kdy se nesmí reflexku provádět, je stav po transplantaci orgánů. Reflexka by totiž mohla svým působením aktivovat imunitní reakce organismu, které by zkomplikovaly přijetí transplantovaného orgánu.

 

Jak reflexka probíhá???

1. DIAGNOSTIKA
Při každé první návštěvě provádíme diagnostiku reflexních plošek. Diagnostikujeme energeticky oslabené orgány a oblasti těla. Význam diagnostiky spočívá v tom, že přesně definujeme příčiny našich potíží. Tyto příčiny nemusí - a většinou také nejsou - přímo v nemocném orgánu, ale někde zcela jinde (například bolesti kolen mívají příčinu v ledvinách nebo žlučníku). Od výsledku diagnostiky se odvíjí následný postup a intenzita při dalších návštěvách.
2. REFLEXNÍ MASÁŽ, UVOLNĚNÍ KRČNÍ PÁTEŘE A ZAD
Na základě diagnostiky následuje vlastní reflexní masáž plošek na noze. Po masáži provádíme přímé uvolnění krční páteře a následně reflexní uvolnění celých zad. Při tom dochází k podpoře a obnovení toku energie, lymfy i krve, čímž se urychluje a umocňuje regenerace organismu. Tato část terapie přináší výraznou úlevu a příjemné celkové uvolnění.
VAŠE AKTIVNÍ SPOLUPRÁCE
Je dobré předem uvést, že pro rychlejší efekt léčby je vítána vaše aktivní spolupráce. Spočívá v tom, že si vy sami (nebo vám pomůže někdo z vašich blízkých) budete pravidelně ošetřovat některé důležité reflexní plošky. Fakt, že se i vy sami zapojíte do léčby, bude mít výrazný vliv na celkový účinek terapie.
Jak často je třeba reflexku podstupovat
Léčba reflexkou se většinou skládá z několika sezení, jejichž počet závisí na stavu klienta a jeho reakci na léčbu. Obecně platí, že čím delší dobu problém klienta trápí, tím delší léčbu si jeho stav žádá.
Zpočátku je výhodné urychlit nastartování léčebného procesu a praktikovat reflexku i několikrát týdně. Po nějaké době této intenzivní léčby můžeme přejít na frekvenci návštěv jednou týdně. Vše se samozřejmě odvíjí od pocitů a potřeb klienta. Zlepšování stavu je postupné, počet sezení se tomu uzpůsobuje.
Většina klientů se po odeznění problémů rozhoduje i nadále pokračovat v návštěvách přibližně jednou měsíčně, aby si tak udrželi dosaženou tělesnou i duševní rovnováhu, která bývá v dnešním uspěchaném životě více či méně narušena.
Reakce na léčbu reflexku
Prvotní reakce mohou být rozdílné. Jeden se bude cítit skvěle uvolněný, plný sil a elánu, druhý přesně naopak. Je velmi důležité mít na paměti, že možná nepříjemná reakce nepotrvá dlouho a neměla by se potlačovat ani přerušovat! Je to totiž dobré znamení, že se orgány probudily a začaly s regenerací svojí i celého organismu a po jejím ukončení klient poskočí na vyšší úroveň zdraví.
Reakce na léčbu jsou přísně individuální. Obecně platí, že čím jsou nemoci zastaralejší, tím obtížnější cestu ke zdraví lze očekávat. Dokonce se stává, že se bez vnějších příčin začínají objevovat příznaky již dávno potlačených nemocí.
Mezi možné reakce na léčbu patří:
zvýšená únava
zakalená, páchnoucí moč
častější stolice, nadýmání
duševní rozladění
zvýšené pocení, vyrážky na kůži
u migrény se ještě na krátkou
dobu může objevit bolest hlavy
rýma
občas může se objevit horečka
neklidný spánek
bolest zubů
u žen se může objevit výtok
u potíží s páteří se po počáteční úlevě může stav dočasně zhoršit

Je třeba v těchto situacích mít na mysli, že každá změna dosavadního stavu ukazuje na to, že byly probuzeny vnitřní léčivé síly organismu a začalo odvádění toxinů a škodlivých látek z těla. Proto je dobré tento přechodný stav ustát a za svoji trpělivost si vychutnat zaslouženou odměnu v podobě pevného zdraví a psychické pohody!

 

Co je to REFLEXKA?

• Reflexka je jedna z nejstarších přírodních léčebných metod vůbec. Její stáří se stejně jako u akupunktury uvažuje kolem 5 tisíc let. Krátce z historie reflexní terapie. Tato metoda vychází ze známé skutečnosti, že na všech zakončeních těla jsou zároveň nervová zakončení. Znamená to tedy, že na chodidlech jsou reflexní plosky všech orgánů lidského těla..
• Na lidském těle existují i jiné reflexní displeje (jako např. ruce, oči, uši, klíční kost, předloktí), ale právě chodidla nám poskytují maximální účinek těchto reflexních propojení.
• Tyto reflexní plosky okamžitě reagují zvýšenou citlivostí na sebemenší poruchu funkce daného orgánu. Tato vlastnost je neocenitelná především v oblasti prevence, protože jsme tak schopni diagnostikovat jakoukoliv poruchu ještě dříve, než se objeví ve fyzické rovině, to znamená než si vůbec nějaký problém připustíme.